arrow top
Pracujte pro firmy, kde využijete své znalosti MATLAB & Simulink a dSPACE
Nabízená pozice:Analytik ekonomiky Vloženo:17. prosinec 2020 Společnost:Česká národní banka Kontaktní osoba:Eva Záhořová E-mail:Eva.Zahorova@cnb.cz Telefon:+420 224 412 300 Místo pracoviště:Praha
Hledáme kolegu/kolegyni pro posílení týmu v oblasti ekonomických analýz a prognóz, referát krátkodobých predikcí a analýz.

Náplň práce zahrnuje zejména:
  • analýzu aktuálního makroekonomického vývoje ČR,
  • zpracování dat,
  • účast na tvorbě makroekonomických prognóz ČNB,
  • tvorbu analýz určených pro potřeby měnové politiky ČNB,
  • spolupráci s ostatními útvary banky na tvorbě analýz a prognóz,
  • účast na diskuzích a prezentace výsledků,
  • spoluúčast na přípravě publikací ČNB a výzkumných projektech,
  • přípravu podkladů a účast na jednáních v pracovních orgánech EU, ECB a ostatních mezinárodních institucích.

Nabízíme:
  • zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB v Praze s možností dalšího odborného růstu a vzdělávání,
  • zázemí renomované instituce,
  • zaměstnanecké benefity: cafeterie, 5 týdnů dovolené, sick days, závodní stravování, nadstandardní zdravotně preventivní program, příspěvek na penzijní připojištění či  životní pojištění, sportovní a relaxační centrum atd.,,
  • možnost částečné práce z domova,
  • pracovní prostředí klasické kanceláře,
  • nástup možný dohodou.

Kvalifikační požadavky:
  • vysokoškolské vzdělání (min. Bc.) ekonomického nebo matematického zaměření, dobrá znalost makroekonomické teorie a matematicko-statistických metod,
  • znalost standardních softwarových produktů (Windows, MS Office),

Další předpoklady pro výkon profese:
  • přehled o ekonomickém vývoji v České republice i v zahraničí,
  • analytické schopnosti, flexibilita a proaktivní přístup,
  • schopnost pracovat v týmu a pod časovým tlakem,
  • trestní bezúhonnost.

Výhodou:
  • znalost ekonometrického softwaru jako EViews, Stata, apod.,
  • schopnost automatizovat rutinní úlohy (např. pomocí Python, VBA apod.),
  • zkušenost se zpracováním velkého objemu dat,
  • zkušenost práce s numerickým softwarem (např. MATLAB, Octave),
  • znalost kvantitativních metod.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem nejpozději do 05.02.2021 prostřednictvím e-mailu.

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů, jež je dostupná na stránkách Informaci o zpracování osobních údajů: https://www.cnb.cz/cs/obecne/ochrana_osobnich_udaju.html